Deri Ayakkabı Bakımı İçin İpuçları

Yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri kaliteli deri ayakkabılardır. Tek yakalama, bu ayakkabılara dini olarak bakmanız gerektiğidir. Kaliteli bir çift ayakkabı, uygun özen ve bakım ile size bir ömür boyu dayanacaktır. Ayrıca deri ayakkabılarınızda kullandığınız ürünlerin ayakkabı fiyatından daha pahalı olması da gerekmiyor. Bu deri ayakkabıların bakımını yapmanıza yardımcı olacak bir dizi ipucu var, böylece sadece daha uzun süre dayanmayacaklar, aynı zamanda harika bir görünümü de koruyacaklar.

Hatırlanması gereken ilk şey, iki çift kaliteli deri ayakkabının bir çiftin iki katından daha uzun süre dayanacağıdır. Bu matematiksel imkansızlık yine de doğrudur, çünkü iki çift deri ayakkabı satın alarak gün aşırı bir çift giyebilir ve ayakkabıların bir sedir ayakkabı ağacında kurumasını sağlayarak cildinizdeki ve derideki nemi alırken aynı zamanda deriden nemi emmesini sağlayabilirsiniz. doğru biçimde ayakkabı. Bu durumda 1 + 1 = 3.

Deri Ayakkabı Bakımı İçin İpuçları

Deri ayakkabılarınızı temizlemek, büyük ölçüde günlük bakım ve herhangi bir lekeye günlük dikkat meselesidir


Deri ayakkabılarınızı temizlemek,
büyük ölçüde günlük bakım ve herhangi bir lekeye günlük dikkat meselesidir. Tamamen doğal ayakkabı bakım ürünleri kullanmak derinin nefes almasını sağlar. Önerilen temizlik ürünleri, eyer sabunu gibi özellikle deri için üretilmiş olanları içerir. Eyer sabunu kullanırsanız ve vizon yağı ile tedaviyi takip ederseniz, ayakkabılarınızı yeni gibi tutmada neredeyse her zaman büyük başarı elde edersiniz. Ayakkabı bakım ürünlerinin bulunduğu çoğu alanda bu ürünlere rastlamak mümkündür. Çoğu otomotiv malzemeleri mağazasında bulunabilen Goop el temizleyicisi, deriyi ürüne zarar vermeden temizlemek için harika bir üründür. Goop susuzdur ve derinin yüzeyindeki yağı ve gresi çıkarmak için mükemmeldir. Çam sakızı, küçük çentikler, çizikler ve kesiklerin kurbanı olduklarında ayakkabılarınızı onarmanıza yardımcı olacaktır. Bu ürün deriye nüfuz eder ve mükemmel bir kamuflaj görevi görür. Derinin rengi solmuşsa, çam sakızı rengin ve görünümün geri kazanılmasına yardımcı olacaktır.

Çok fazla nemin olduğu yerlerde sık sık yürüdüğünüzü veya çalıştığınızı fark ederseniz, deri ayakkabılarınız veya botlarınız için bir miktar su geçirmezlik sağlayabilirsiniz. Bu, ayakkabıyı tuz lekelerinden, kardan ve sudan korumaya yardımcı olacaktır. Ayakkabılar ıslanırsa, kurumaları için bir ayakkabı ağacında saklayın, ancak deri ayakkabıları asla soba veya şömine ünitesi gibi doğrudan ısıya yakın bir yere koymayın. Balmumu, deri ayakkabılarınızı dış etkenlerden korumak için mükemmel su itici özellikler sağlar. Ayakkabınızı dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olacak ayakkabı bakım ürünlerinin ortaya çıktığı yerlerde satılan su geçirmezlik türü ürünler de bulunmaktadır.

Ayakkabınızı şartlandırmak derinin yumuşak ve esnek olmasına yardımcı olur


Ayakkabınızı şartlandırmak derinin
yumuşak ve esnek olmasına yardımcı olur. Derinin yüzeyindeki çatlakların önlenmesi, daha az zararlı maddelerin deriye saldırabileceği anlamına gelir. Deriyi yumuşak tutmak, ayakkabıların da daha rahat oturacağı anlamına gelir. Lanolin deriyi yumuşatmak için harikadır, emu yağı ise ayakkabının içine derinlemesine nüfuz ederek derinin doğal nemini geri kazandırır.

Ayakkabınızı temizlerken ve bakımını yaparken ayakkabının içini temizlemeyi unutmayın. Okaliptüs yağı veya Çay Ağacı yağı kullanılması, üst dikişin yanı sıra ayakkabının iç kısmındaki küf ve küf ile mücadele ederek dikişin bozulmasını önler.

Süet veya rugan gibi özel deri ürünlerin, özellikle bakımları için tasarlanmış özel ürünlere sahip olduğunu unutmayın


Süet veya rugan
gibi özel deri ürünlerin, özellikle bakımları için tasarlanmış özel ürünlere sahip olduğunu unutmayın. Örneğin süet ayakkabı bakımında bazı yağ veya krem ​​bazlı ürünleri kullanmak istemezsiniz. Gevşek kiri çıkarmak için genellikle düzenli, nazik fırçalama ve süet temizleyici üzerine bir sprey, bu tür deriyi temizlemek için tam da gereken şey olacaktır.

Ayakkabının dikişlerinde veya tabanlarında ya da aslında ayakkabının herhangi bir yerinde problemler olduğunu fark ederseniz, ayakkabının tamir masrafını değiştirme masrafıyla karşılaştırın ve ayakkabı için yerel tamirciye gidin. İyi bir tamircinin fiyatı, daha uzun ayakkabı ömrü açısından buna değer.

Son olarak, pek çok insan, özellikle deri ayakkabılar için yaratılmamış çeşitli ev ürünleriyle ayakkabılarının bakımını yapmakta başarılı oluyor


Son olarak, pek
çok insan, özellikle deri ayakkabılar için yaratılmamış çeşitli ev ürünleriyle ayakkabılarının bakımını yapmakta başarılı oluyor. Örneğin, vazelin deriye hafifçe sürülür ve silinmeden önce biraz bekletilmesi deri tek tip ayakkabıların harika görünmesini sağlar. Diğerleri hafifçe püskürtülen ve bir bezle silinen mobilya cilasına yemin eder.

Deri ayakkabıların bakımının en önemli kısmı günlük durumu, temizliği ve bakımıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir