Özel Beden Ayakkabı Bulmanın İpuçları

İster geniş ister dar ayaklara sahip olun, özel numara ayakkabı bulmanın zor olduğunu bilirsiniz. Bulması en zor özel ayakkabı türü, geniş veya geniş bir ayak için olandır. Büyük ayaklara sahip olmak, özel yapım ayakkabılara sahip olmak için yüksek fiyatlar ödemeniz gerektiği anlamına gelmez. Neredeyse tamamen büyük erkek ve kadın ayakkabılarına odaklanan çok sayıda çevrimiçi ayakkabı mağazası var. Ayrıca, bu sitelerin birçoğu ayakkabıları makul fiyatlarla sunuyor ve normal bir ayakkabı mağazasında bulmayı bekleyebileceğiniz şeyler. Hem erkekler hem de kadınlar, bulunması zor büyük bedenlere düştüğünde ayakkabı bulmakta zorlanırlar. Yine de yollar var; sizin için en uygun özel ayakkabıyı alabileceğinizi.

Kadınlar için büyük ayakkabı arayışı, sırf rahatlık için büyük numara erkek ayakkabısı satın almakla sonuçlanabiliyor. Sorun şu ki, durum gündelik veya atletik giyimin ötesinde bir şey gerektirdiğinde. Bir kadının daha resmi kıyafetlerle uyumlu bir ayakkabı giymesi gerekiyorsa, o zaman kıyafetlerine uyan hiçbir şey olmayacaktır. Erkek ayakkabısı giymek kolay bir çözüm olabilir, ancak resmi kadın ayakkabısına ihtiyacınız varsa bu size pek yardımcı olmayacaktır.

ADVERTISTING

Her durum için güzel görünen ayakkabılar isteyen bir kadınsanız, straplez ayakkabı ve sandaletlere göz atmayı deneyin. Bu ayakkabılar büyük bedenlerde mevcuttur, ancak çok paraya mal olmaz. Erkekseniz, ister atletizm, ister resmi kıyafet ve hatta terlik olsun, her durum için büyük ayakkabılara ihtiyacınız olabilir. Erkekler için, üreticilerle çevrimiçi veya posta yoluyla iletişime geçerseniz, birçoğunun gerçekten ihtiyacınız olan ayakkabı numaralarını sunduğunu göreceksiniz. Bu sadece onları sipariş etme meselesidir ve genellikle düşündüğünüzden çok daha ucuzdurlar.

İster erkek ister kadın olun, çevrimiçi olarak özel numara ayakkabı siparişi verirken aklınızda bulundurmanız gereken bir şey, çoğu mağazanın genel bir kural olarak büyük miktarlarda stok yapmamasıdır. Bunun yerine, ön siparişte daha büyük ayakkabılar bulabilirsiniz. Bu genellikle stil popüler veya modaya uygun olduğunda olur. Eğer bir çift özel numara ayakkabınız tekrar sipariş edilirse, web sitesi genellikle ne kadar beklemeniz gerektiğini size bildirir.

Kadınların özel numara ayakkabısı söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken başka şeyler de vardır. Her stilde aynı beden her seferinde size uymayabilir. Örneğin geniş ayakkabılar söz konusu olduğunda lastikli büyük bir ayakkabının da en az özel sipariş ayakkabı kadar yardımcı olması mümkündür. Ayakkabının burnu dar veya yüksek topukluysa, muhtemelen alıştığınızdan biraz daha büyük bir şey sipariş etmeniz gerekecektir. Fikir, tasarım türüyle ilgili olarak ayaklarınız için neyin en iyi olacağını bildiğinizden emin olmaktır.

ADVERTISTING

Çok büyük veya çok küçük ayaklarınız varsa, bunun sizi bir kişi olarak yansıtmadığını unutmayın. Ayakkabı numaranızdan şikayet etmek veya özel ayakkabılar almak zorunda kalmaktan utanmak kolaydır, ancak yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Bunun yerine, rahatça yürüyebilmeniz için kendinize tam oturan ayakkabılar almaya odaklanın. Ayrıca ayağınıza tam oturan ayakkabılar aslında normal beden görünmelerine yardımcı olacaktır. Ayaklarınıza dikkat ederseniz, onlar da sizinle ilgilenir.

Ayaklarınız çok büyük veya çok küçükse, doğru ayakkabıyı bulmakta zorlanmanın yanı sıra biraz utanabilirsiniz. Size normal ayakkabılar için ödeyeceğinizden çok daha fazlasını ödemeniz gerektiği söylenmiş veya böyle hissetmiş olabilirsiniz. Gerçek şu ki, bazı yerler size özel yapım ayakkabıların daha pahalı olduğunu söyleyerek bunu yapabilir. Ancak internetten araştırırsanız size uygun ve bütçenize uygun bir ayakkabı bulabilirsiniz. İster erkek ister kadın olun, sadece rahat değil, aynı zamanda sizin ve ayaklarınız için sağlıklı olması için size tam oturan bir ayakkabı aldığınızdan emin olmanız gerekir.