Büyük Beden Sütyenler – Doğru Sütyen Seçimi İçin 7 İpucu

Büyük beden sütyenin sihrine daha önce hiç tanık oldunuz mu? Peki siz de büyük göğüslü olduğunuzdan dolayı sütyen giydiğinizde rahatsızlık hissediyor musunuz? Ya sırt ağrısı ve kamburluk? Peki aynaya baktığınızda giydiğiniz tişört, bluz ve kazakları kendinize yakıştırmıyor musunuz? Kilolu olmasanız da sütyen giydiğinizde üst bedeniniz kilolu duruyor ve sütyen giymek istemiyor musunuz?

Eğer bu soruların hepsine cevabınız EVET ise, demek ki siz henüz büyük göğüslü kadınlar için tasarlanmış doğru sütyenle tanışmamışsınız! Size tek bir sütyen seçimi ile tüm bu sıkıntılardan kurtulacağınızı söylesek ne derdiniz? Üstelik bu sütyenin hem şık hem de konforlu olduğunu söylesek?

Böyle bir sütyen olması mümkün değil dediğinizi duyar gibiyiz. O halde sizi hayattaki en büyük destekçiniz ile tanıştırıyoruz. Büyük beden sütyenler!

Büyük beden sütyenlerin mucizesine tanık olun.

Büyük beden sütyenlerde doğru sütyeni seçmek her zaman kolay olmayabilir. Bedeninize oturan doğru bir sütyen seçmek oldukça önemlidir, çünkü yanlış boyutta veya şekilde bir sütyen giymek, size gün boyu rahatsızlık, sıkıntı verebilir; göğüs ve sırt bölgenizde ağrıya sebep olabilir ve hatta ileride kalıcı hasarlar gibi birçok soruna neden olabilir.

ADVERTISTING

Sağlık sorunlarının ve rahatsızlıkların yanında giydiğiniz kıyafetin üzerinizde güzel durmamasına da neden olur. Sütyenin boyutu, kalınlığı, askıları ve kupa şekli gibi faktörler, ihtiyaçlarınıza ve vücut tipinize bağlı olarak değişebilir.

Peki bedeninize uygun bir sütyen giyip giymediğinizi nasıl anlarsınız?

Bu sorunun cevabını öğrenmenin çok basit bir yolu var. Bir sütyenin doğru oturması için kupa, göğüslerinizi tamamen kaplamalı ve tam bir şekilde oturmalıdır. Kupa kenarları, göğüslerinizin tamamını kapsamalı ve aralarında boşluk olmamalıdır. Göğüslerinizin üst kısmında yarım bir daire şeklinde kalan boşluk, sütyenin kupa boyutunun küçük olduğunu gösterir. Bununla birlikte, sütyenin kupa boyutu çok büyükse, göğüslerinizin üst kısmında boşluklar oluşabilir veya kupa kenarları göğüslerinizin altından kalkabilir.

Sütyenin sırt bandı, göğüslerinizi desteklemeli ve sütyenin kapağını göğüslerinizin üzerinde tutmalıdır. Sırt bandı, göğüslerinizin arasında düzgün bir şekilde oturmalıdır ve sıkmamalıdır. Askılar, göğüslerinizi desteklemek için tasarlanmıştır, dolayısıyla askıların gevşek olmaması gerekmektedir. Askılar, sütyenin ön kısmındaki kupa boyutuyla orantılı olarak ayarlanabilir.

ADVERTISTING

Sonuç olarak, doğru oturan bir sütyen seçmek için doğru boyutu, kupa şeklini ve askı ayarlarını belirlemek önemlidir. Vücut tipinize ve giyim tarzınıza uygun bir sütyen seçmek, konforlu bir giyim deneyimi sağlayacak ve daha iyi bir destek sunacaktır.

Unutmayın doğru bir büyük beden sütyen hayattaki en büyük destekçinizdir.

Büyük beden sütyen hayattaki en büyük destekçiniz.

Büyük göğüslere sahip olan kadınlar günlük hayatta birçok problemle karşılaşabilirler. Bunların en önemlileri sırt ağrısı ve tişörtlerin, bluzların tam oturmamasından kaynaklı rüküş bir görüntü oluşmasıdır. Bu problemin birçoğu doğru sütyeni seçmemenizden kaynaklanmaktadır. Bu sorunlardan tamamen kurtulmak için büyük beden sütyenlere dolabınızda yer açmalısınız.

Evet, büyük beden sütyenler sırt problemleriyle mücadelede büyük bir fayda sağlayabilirler. Çünkü doğru şekilde tasarlanmış büyük beden sütyenler, sırt ağrılarını önlemek için gereken desteği sağlayabilirler. Ayrıca büyük beden sütyenler, büyük göğüsleri olan kadınlar için rahat bir kullanım sunarlar. Günlük kullanım için uygun olmaları da önemli bir faktördür, çünkü bir sütyenin konforlu olması, tüm gün boyunca rahat hissetmenizi sağlar.

ADVERTISTING

Ancak, büyük beden sütyenler seçerken, yukarıda belirtilen özellikleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Doğru beden, kupa boyutu, askılar ve sırt bandı gibi faktörler, sütyenin rahat ve destekleyici olmasını sağlar. Bunun yanı sıra, kumaş seçimi de konforlu bir kullanım için önemlidir.

Aynı zamanda doğru beden sütyen kullandığınızda göğüslerinizi tam olarak saracağından giydiğiniz kıyafetler üzerinizde daha güzel görünecektir. Büyük göğüslü kadınların çoğu genellikle giydikleri kıyafetin kendilerine yakışmadıklarını düşünürler. Bu asla doğru bir düşünce değil! Aslında fark etmeniz gereken nokta şu; sorun giydiğiniz kıyafetlerde değil, seçtiğiniz sütyende! Doğru bedende sütyen giymek özgüveninizin artmasına yardımcı olacak!

Penti, Dagi, Suwen gibi birçok iç giyim markasının, büyük beden sütyenler koleksiyonu var. Bu markalar sayesinde artık büyük beden sütyenler de oldukça şık. Bu markaların birçoğu, büyük beden sütyenlerin yanı sıra, spor sütyenleri ve yüzme kıyafetleri gibi diğer ürünler de üretmektedirler. Doğru markayı seçmek, doğru sütyeni bulmanızda yardımcı olabilir.

Küçültücü sütyenlerin büyük etkisi ile tanışın.

Küçültücü sütyenler, minimize sütyenler ya da toparlayıcı sütyenler... Bu sütyenler büyük göğüsleri olan kadınlar için mükemmel etki gösteren sütyenlerdir. Bu minimizer sütyen modelleri göğüslerinizi toparlayarak, göğüslerinizi sıkıştırmadan olduğundan bir tık küçük görünmesini sağlar.

Bu sütyenler göğüslerinizi sıkıştırmaz ve küçültmez. Bu kadınlar arasında bilinen en yaygın yanlışlardan. Bu sütyenler göğüsleri sıkıştırmanın aksine, toparlayarak ve bedeni sararak göğüslerinizi aslında görünmesi gerektiği gösterir.

Toparlayıcı sütyenlerin en iyi yanlarından biri de sırtınızdaki baskıyı azaltmalarıdır. Diğer sütyenlere göre sırttaki bant daha geniştir ve omuz askısı mesafesi daha kısadır. Büyük beden toparlayıcı sütyen modellerindeki bu tasarım, askının omuz üzerindeki baskısını azaltarak sırtınızdaki yükü rahatlatmış olur.

Doğru büyük beden sütyen modelini seçmek hayatınıza sihirli bir değneğin dokunması gibidir.

Birçoğumuz belki şuan yanlış sütyeni giyiyor ve günümüz yanlış sütyen seçimi ile rahatsız geçiyor olabilir. İç giyim markalarının büyük beden sütyen kategorisine daha çok önem vermeye başlamalarıyla birlikte büyük beden sütyenler için farklı model ve tasarımlar üretmeye başladılar. Daha önceleri düz ve az seçenek olan büyük beden sütyen kategorisinde şimdi birçok marka, model, renk ve tasarım çeşitleri bulunuyor.

Büyük beden sütyen denildiğinde sadece toparlayıcı ya da minimize sütyen aklınıza gelmesin. Her model için büyük beden bulmak artık çok kolay. Tabi büyük beden sütyenlerde diğer sütyenlere göre giyildiğinde daha konforlu olması adına geniş sırt bandı, kısa askılar, kapsayıcı kupalar gibi farklı tasarım dokunuşları var.

Bunun yanı sıra balenli sütyenler, soft cup sütyenler ve dikişsiz sütyenleri de büyük beden kategorisi altında bulabilirsiniz. Bu sütyenlerin tasarımları, kenarlarda saten veya dantel astarlarla daha şık ve çekici hale getirilmiştir

Sütyen ölçüsünüzü düzenli olarak gözden geçirin.

Göğüs şekli, hacmi ve büyüklüğü zaman içinde farklı durumlara göre değişebilir. Yaş alma, kilo alıp verme, doğum yapma, hormon değişiklikleri gibi faktörlerden etkilenebilir. Bu nedenle, sütyen ölçüsü zamanla değişebilir ve uygun sütyen arayışı tekrar başlayabilir.

Sütyen ölçüsünü doğru bir şekilde ölçmek için, göğüs altı çevrenizi ölçerek başlayın. Bu ölçüm, sütyenin bandının ne kadar geniş olması gerektiğini belirler. Daha sonra, göğüsünüzün tam kıvrımına kadar ölçüm yapın ve bu ölçüm, sütyen kupasının boyutunu belirler.

Sütyen ölçülerinizde bir değişiklik fark ederseniz, uygun ölçüye sahip bir sütyen almak için ölçülerinizi tekrar kontrol edin. Sütyen ölçüsü hakkında herhangi bir belirsizliğiniz varsa, bir iç çamaşırı uzmanına danışmak da yardımcı olabilir.

Sütyen ölçüsünüzü düzenli olarak gözden geçirin.

Doğru boyutta bir sütyen, hem rahatlık hem de destek sağlayacaktır. Ayrıca, doğru ve uyumlu bir sütyen giymek, duruşunuzun daha özgüvenli olmasını sağlar ve göğüslerinizi daha iyi gösterir.

Yanlış ölçülerdeki bir sütyen özellikle büyük göğüsleri olan kadınlarda sırt ağrısı, göğüs ağrısı, duruş bozukluğu ve diğer rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle, düzenli olarak sütyen ölçülerinizi kontrol etmeli ve gerektiğinde sütyenlerinizi yenilemelisiniz. Daha fazla moda ve giyim ipuçları için büyük beden giyim tüyolarını ziyaret edin.