Bedava WiFi Nasıl Bulunur? – En İyi WiFi Bulucu (2023)

Bedava WiFi nasıl bulunur sorusunun en iyi çözümü bu konuda özel hizmetler sunan uygulamalara başvurmaktır. Çeşitli yazılımlar sayesinde bulunduğunuz bölgenin yakınındaki internet ağlarına bağlanabilirsiniz. Peki ücretsiz internet bulma işlemi nasıl yapılır? Hangi durumlarda işe yarar?

Telefonunuzda mobil veri paketiniz bitebilir. Ya da bulunduğunuz noktada stabil bağlantı sağlayan sabit bir hat olmayabilir. Bu tür durumlarda bedava wifi bulucu uygulamalar yardımınıza koşmaktadır. Çünkü bu yazılımlar özelliklerine bağlı olarak çevredeki ağlar hakkında bilgi verir.

Bedava WiFi Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde internetin yaygınlığı sayesinde aslında her adımda bir ağ noktasına denk geliriz. Daireler, mağazalar, restoranlar ve belediye temelli yerlerde de WiFi bağlantı noktaları yer alır. Ancak çoğu şifre koruma sistemi ile korunduğundan bağlanmak mümkün olmayabilir.

bedava wifi nasıl bulunur

ADVERTISTING

İşte bu noktada devreye yüz binlerce kişiye destek sunan uygulamalar geliyor. Bedava internet erişimi sağlayan bu araçlar yakınızdaki erişim noktalarını ortaya çıkarıyor. Bunun için başvurabileceğiniz birbirinden başarılı uygulamalar var. Dolayısıyla iOS ya da Android işletim sistemli cihazlarınızdan uygulama mağazalarına girebilir ve indirebilirsiniz.

En İyi 6 Bedava WiFi Bulucu Uygulama

Bedava WiFi nasıl bulunur araştırmasını yapan herkesin sorununa çare olacak birtakım uygulamalar mevcut. Bu listede kullanıcılardan geçer not alan en başarılı yazılımları listeledik. Aşağıdaki programlara göz atarak kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. Böylece programı indirme zahmetine girmeden fikir sahibi olabilirsiniz.

Diğer yandan ücretsiz internet bulucu uygulamalar hakkında bilmeniz gerekenleri de ekleyelim. Bu tür uygulamalar çevrenizdeki bağlantı noktalarını takip ettiği için konum izni talep eder. Dolayısıyla günümüzde sıklıkla kullandığımız pek çok uygulamada yaptığınız gibi konum izni vermeniz gerekebilir.

ADVERTISTING

Konum bilgilerinizi her uygulama ile paylaşmamanızı öneriyoruz. Ancak konu fiziksel konumun gerekli olduğun bu tür durumlarda paylaşmanızda bir sakınca olmayacaktır.

6. WiFi Hotspot Scanner

Wi-Fi Hotspot Scanner tüm akıllı cihazlarda kesinlikle yer alması gereken bir uygulama. Başarılı yazılım Wi-Fi tarama özelliği ile bağlanmak istediğiniz ağın güncel durumu hakkında bilgi veriyor. Bağlantı noktalarını gözden geçiren araç aynı zamanda Mac adresi, CVS, XML ve HTML gibi formatlarda da kayıt fırsatı sunuyor.

Böylece bedava wifi nasıl bulunur sorusunu da detaylı bir şekilde yanıtlıyor. Bu yüzden özellikle teknik anlamda destek arayan kişiler için harika bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. WiFi Hotspot Scanner çevrenizdeki tüm ağ noktalarını bulma konusunda size eşsiz bir destek sağlayacak. Uygulamanın kullanımı kolay arayüzü de en iyi yanlarından biri.

ADVERTISTING
 • Teknik bilgi desteği
 • Farklı platformlarda kullanılabiliyor
 • 20 milyondan fazla bağlantı noktası

5. WiFi Monitor

Adından da anlayabileceğiniz üzere WiFi Monitor pek başarılı bir ağ görüntüleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Ücretsiz olarak dijital uygulama mağazalarından indirebileceğiniz yazılım ekstra bir ödeme talep etmiyor. Bunun yanı sıra uygulamayı kullanmak için kaydolmanıza ya da verilerinizi paylaşmanıza da gerek yok.

Bedava WiFi nasıl bulunur sorusunu sadece saniyeler içerisinde yanıtlayan araç hızlı bir tarama yöntemine sahip. Bu sayede yakınınızda yer alan bağlantı noktalarının tümünü görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra erişim ağlarının kalitesine göz atarak dilediğinize bağlanabilirsiniz.

 • Geniş tarama ağı
 • Bedava WiFi bulma ve ağ kalite analizi
 • Kullanımı kolay arayüz

4. WiFi Space

Listemizdeki diğer uygulamaların aksine WiFi Space hem mobil cihazlarda hem de bilgisayarlarda çalışıyor. Dolayısıyla bu harika uygulamayı telefonunuz ve tabletinizin yanı sıra bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Üretkenliğinizden hiçbir ödün vermemenizi sağlayan uygulama özellikle kafe, restoran ve havalimanı lobilerinde yardımınıza koşacaktır. Şehrinizdeki ücretsiz WiFi noktalarını sadece saniyeler içerisinde görüntüleyen programı çok seveceksiniz.

 • Bağlantı noktaları hakkında bilgi verme
 • Ağ bağlantısının kalitesini ölçme
 • Wi-Fi analizi
 • Ağ haritası

3. SpeedSpot Wi-Fi Finder

Listemizdeki en başarılı bedava wifi bulucu uygulamalardan biri de SpeedSpot Wi-Fi Finder oldu. On binlerce kullanıcıdan geçer not alan uygulama harika özellikleri bünyesinde barındırıyor. Örneğin seyahat etmeyi planladığınız noktalardaki bağlantı ağlarını önceden indirebiliyor.

Çevrimdışı kullanım sayesinde internetiniz olmadığında bile erişim noktalarını görüntüleyebilirsiniz. Böylece daha önceden indirmiş olduğunuz erişim noktası haritası işinize yarayacaktır. Diğer taraftan aracın sadece güvenilir ve doğrulanmış bilgilerini görüntülediğini de ekleyelim.

Dünyanın neresinde olursanız olun bedava wifi nasıl bulunur sorusunun cevabı SpeedSpot Wi-Fi Finder olacak.

Tüm bunlarla beraber başarılı uygulama hangi erişim noktasında neler yapabileceğinizi de belirtiyor. Çünkü her bağlantı noktası aynı özelliklere sahip değil. Örneğin bazı ücretsiz internet noktaları sadece eposta göndermenize izin veriyor. Ya da kamusal alanlarda bu erişim noktalarında oyun oynamanız da mümkün olamayabiliyor.

İşte bu yüzden SpeedSpot Wi-Fi Finder bedava WiFi nasıl bulunur sorusunun harika bir cevabı.

 • Erişim noktasının indirme ve yükleme hızı
 • Çevrimdışı Wi-Fi harita indirme
 • Otel, restoran, kafe ve alışveriş merkezlerine göre ağ filtreleme

2. Wi-Fi Map

Küresel anlamda en geniş ağ bağlantı tarayıcılarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın dört bir yanında ücretsiz olarak bağlanabileceğiniz yüzlerce erişim noktasını görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda parolalarına da göz atabilirsiniz. Tüm bu ücretsiz veri havuzuna hiçbir ücret ödemeden ulaşabilirsiniz.

Bu bağlamda Wi-Fi Map uygulamasının 150 milyondan fazla bedava WiFi ağını listelediğini söyleyebiliriz. Elbette bunu sağlayan yegane kaynak da kullanıcıların kendisi oluyor. Siz de uygulamayı kullandıktan sonra şifresini bildiğiniz bir ağın bilgisini araca ekleyebilirsiniz. Ya da bir ağın şifresini güncelleyerek diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

 • WiFi Map uygulaması kendi VPN’i ile beraber geliyor
 • Güncel ve hızlı bilgi
 • Şifre görüntüleme
 • Hızlı ve güvenilir bedava wifi bulma

1. Instabridge Free WiFi

Instabridge Free Wi-Fi uygulaması milyonlarca kişinin erişim noktaları üzerindeki bilgilerini paylaşmasını sağlıyor. Bu sayede sürekli güncellenen dev bir veri bankası oluşuyor. Böylece bulunduğu farklı lokasyonlarda bedava wifi nasıl bulunur diye merak edenler de pek çok alternatifle karşılaşıyor.

Devasa veri tabanı sayesinde Instabridge hızlı bir şekilde ağlara bağlanmanızı sağlayacak. Ücretsiz internet bulma noktasında oldukça popüler olan uygulamayı aktif olarak yüz binlerce kişi kullanıyor.

 • Çevrimdışı kullanma fırsatı
 • Tam anlamıyla ücretsiz hizmet
 • Sadece doğrulanmış erişim ağları

Sık Sorulan Sorular

Konu hakkında en çok merak edilen soruları derledik. Sizin de merak ettiğiniz konular varsa aşağıdaki sorularda cevaplarını bulabilirsiniz.

WiFi şifresi nasıl öğrenilir?

Herhangi bir ağın WiFi şifresini uygulama ya da program olmadan öğrenmek oldukça zordur. Bu noktada bir erişim noktasının şifresini öğrenmek için ağın sahibiyle iletişime geçmeniz gerekir. Ya da bu listede yer alan uygulamalara ve benzerlerine başvurabilirsiniz. Bedava wifi nasıl bulunur sorunsalının merkezinde genelde şifreyi bulma süreci yer alır.

Bedava WiFi nasıl bulunur?

Kamusal alanlarda yer alan pek çok kurum ve mekânda ücretsiz wifi yer alır. Dolayısıyla bu tür yerlerdeki görevlilerle konuşarak bilgi edinebilirsiniz. Dilerseniz listelemiş olduğumuz uygulamalardan birine de başvurabilirsiniz.

Başka birinin internetine nasıl bağlanılır?

Site ve apartman gibi toplu yerleşim noktalarında bu soruyu soran sayısız kullanıcı bulunur. Böyle bir durumda erişim noktasının sahibiyle görüşmek en şeffaf ve sağlıklı yöntem olacaktır.

Ancak kendisinin izin verdiği fakat şifre bilgisinin olmadığı durumlarda yukarıdaki uygulamalara başvurabilirsiniz. Başarılı bir ücretsiz wifi bulma programı erişim noktasının şifresini ortaya çıkaracaktır.

 

Sonuç

Rehberimizde bedava wifi nasıl bulunur sorusunun yanıtı kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları listeledik.

Bu listede yer alan uygulamaların sürekli güncellendiğini ekleyelim.
Dolayısıyla ilerleyen süreçte alacağınız deneyimde iyileşmeler olabilir. Bunun yanı sıra bedava internet bulma konusunda harika bir destek sunacaklarını düşünüyoruz.