Ücretsiz Makyaj Malzemeleri Almanızı Sağlayacak Öneriler

Ücretsiz makyaj malzemeleri.… Nasıl da güzel ama bir o kadar imkansız görünen bir cümle değil mi? Aslında ücretsiz makyaj malzemelerine sahip olmak hiç de imkansız değil!

ADVERTISTING

Makyaj yapmayı, güzel görünmeyi, kendimize bakmayı hepimiz çok seviyoruz. Eyeliner, dipliner, ruj, fondöten… Ne kadar çok ve çeşitli makyaj malzemesi alsak da gelişen teknoloji ile yenilenen trendlerle birlikte her gün piyasaya farklı ürünler ya da aynı ürünün farklı versiyonları çıkıyor.

Makyaj malzemeleri teknolojisinin gelişmesiyle birlikte daha yüksek kaliteli, daha dayanıklı ve daha kullanışlı ürünler piyasaya çıkmaya başladı. Bunların yanı sıra, makyaj trendleri de sürekli olarak değişiyor ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesine neden oluyor.

ADVERTISTING
Image Source: Çiçeksepeti

Örneğin, son yıllarda makyaj bazları oldukça popüler hale geldi. Bu ürünler cildi pürüzsüzleştirir, makyajın daha uzun süre dayanmasını sağlar ve cildi nemlendirir. Makyaj bazlarının yanı sıra, son zamanlarda ışıltılı ve parlak ürünler de trend haline geldi. Aydınlatıcılar, ışıltılı farlar ve parlatıcılar, cildi canlandıran bir parlaklık sağlar ve makyajı daha göz alıcı hale getirir.

Ayrıca, makyaj malzemeleri arasında çevre dostu ürünler de daha yaygın hale geldi. Organik ve vegan makyaj malzemeleri, hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünler ve geri dönüştürülebilir ambalajlar, çevre bilinci arttıkça daha fazla tüketicinin tercih ettiği ürünler haline geldi.

ADVERTISTING

Makyaj malzemeleri sektörü dünyanın neresine giderseniz gidin çok büyük bir sektördür ve gelişmeleri, trendleri ve yenilikleri takip etmek, tüketicilere daha fazla seçenek sunmaktadır. Ancak, her zaman her ürüne ihtiyaç duymayız ve öncelikle cilt tipimize ve ihtiyaçlarımıza uygun olan ürünleri seçmeye önem veririz.

Piyasada bu kadar çeşitli ürün varken cildimiz için en uygun ürünün hangisi olduğunu görmek istiyoruz. Bu da ancak ürünleri deneyip, etkilerini görmekten geçiyor. Bu kadar ürünü denemek için satın almak bir servete eş değer. Peki bu ürünleri nasıl deneyeceğiz?

Bu durumda ücretsiz ürün numuneleri imdadınıza yetişiyor. Ücretsiz ürün numuneleri, cilt tipinize, tonunuza ve ihtiyaçlarınıza uygun olan ürünleri seçmenize yardımcı olabilir. Bunları kullanarak, büyük bir satın alma yapmadan önce ürünleri deneyebilir ve cildinizin tepkisini görebilirsiniz.

Eee bu çok güzel bir haber ama nasıl ve nereden ücretsiz ürünler alacağım dediğinizi duyar gibiyiz! Bu yazımızda, popüler markalardan nasıl ücretsiz makyaj ürünleri alacağınıza dair bazı ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağız.

1- Ücretsiz makyaj malzemeleri gönderen sitelere abone olun.

Ücretsiz makyaj malzemeleri gönderen birçok online site bulunuyor. Bu sitelerin kimisi aylık kutu gönderimi yaparken, kimisi de işbirliği kapsamındaki orijinal boy ürün gönderimi yapıyor. Bu ücretsiz ürün gönderen sitelere abone olarak her ay birden fazla, ücretsiz kozmetik ürünlerine sahip olabilirsiniz.

Kozmetik abonelik sitelerinden farklı markaların ürünlerini içeren numuneleri ya da orijinal boyları müşterilerine sunuyor. Bu siteler, her ay ücretsiz bir şekilde, ürünleri denemeniz için adresinize gönderiyorlar ve farklı markaların ürünlerini deneyerek cildinize en uygun olanları seçmenize yardımcı oluyorlar.

Ücretsiz ürünleri almak için atmanız gereken ilk adım sisteme kayıt olmanız. Sisteme kaydınız tamamladıktan sonra ikinci adımda mini bir anket doldurmanız gerekiyor. Bu anketin asıl amacı sizi daha yakından tanıyarak, ihtiyacınız olan ve ilgili olduğunuz ürünleri göndermek.

Anketi doldurduktan sonra, aboneliğiniz başlayacak ve her ay seçtiğiniz ilgi alanlarınıza uyan ürünler gönderilmeye başlanacak. Bu gönderimlerde genellikle ilgi alanlarınıza göre seçilmiş özel ürünler veya sürpriz hediyeler içerir. Gelin bu sitelere yakından bakalım.

1- Denebunu.com

Denebunu.com yeni ürünler keşfedebileceğiniz, satın almadan önce deneyeceğiniz ve deneyimlediğiniz ürünlerle ilgili fikirlerinizi paylaşacağınız bir platformdur. Denebunu.com ankette cevapladığınız seçimlere uygun ürünlerin yer aldığı kutular hazırlıyor.

Image Source: Denebunu

Denebunu.com genellikle ayda 1 kez kutu gönderimi yapıyor. Kutuların içindeki ürünler çoğu zaman deneme boy olsa da orjiinal boy ürün gönderimi de yapılabiliyor. Kutuların içerikleri profilinizin uygunluğuna göre belirleniyor.

Denebunu.com’un en iyi yanı kutularda birden fazla ürünün yer alması. Ama maalesef kutulardaki ürünler Denebunu.com’un işbirliği yaptığı markaların hedef kitlelerine göre belirlendiğinden, eğer hedef kitlede değilseniz profilinize tanımlanan bir kutu olmuyor. Örneğin, o ayki kutu yağlı cilt tipine uygun ürünler içeriyorsa ve siz ankette normal cilt tipini işaretlediyseniz o ay kutu alamıyorsunuz.

Kutu almaya devam etmeniz için size gelen kutudaki ürünleri denemeniz ve Denebunu.com üzerinden deneyimlerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Aksi halde hedef kitlede olsanız dahi kutular daha aktif bir kullanıcıya atanmış olur.

2- Involwe.com

Involwe.com da aynı Denebunu.com gibi üyeline aylık olarak kutu gönderen bir online platform. Denebunu.com’da olduğu gibi ankette seçtiğiniz ilgi alanlarınıza uygun ürün gönderimi yapılıyor ve ücretsiz ürünlerin yer aldığı abonelik kutusunu almaya devam etmek için ürün deneyimlerinizi platform üzerinden paylaşmanız gerekiyor.

Sürpriz kutuların içinden rimelden, aydınlatıcıya, far paletinden, kapatıcıya cildinize uygun birçok ürün çıkabilir. Tek yapmanız gereken websitesini düzenli olarak kontrol edip profilinize tanımlanmış bir kutu olup olmadığını kontrol etmek!

3- 5puantiye.com

5puantiye.com da deneyimlerinizi paylaşmanıza karşılık olarak ücretsiz ürün gönderimi yapan bir site. Temel olarak size kozmetik dünyasındaki yenilikleri ve markaları ücretsiz olarak keşfetmenizi sağlıyor.  Markalar ile yaptıkları işbirlikleri sayesinde çeşitli deneme ürün kampanyaları hazırlıyorlar.

Image Source: 5puantiye

Deneme ürün kampanyalarındaki asıl amaç uzun vadeli bir deneyimi paylaşmak olduğu için bu kampanyadaki ürünler diğer sitelerdeki gibi küçük boy değil, orijinal boy ürünlerdir. Dolayısıyla ürünü daha uzun süre kullanıp test edebiliyorsunuz.

Buradaki ürün kazanma sistemi diğer sitelerden farklı. 5puantiye.com’da açılan kampanyalara sizin başvuru yapmanız gerekiyor. Eğer kampanya stoklarını tükenmeden yakalayabilirseniz ürün size gönderiliyor.

2-Deneyim Profesyonellerinden Biri Olun

İnsanlar genellikle deneyimledikleri bir ürün ya da hizmetin, kalitesi, avantajları ve dezavantajları hakkındaki fikirlerini yakın çevreleriyle paylaşır. Bu fikir alışveriş esasına dayanan pazarlama stratejisine word of mouth denir. Bu iletişim biçimi genellikle güvenilir kabul edilir, çünkü kişiler arası iletişim olduğu için satış amaçlı yapılan iletişimlere kıyasla daha samimidir.

Word of mouth, etkili bir pazarlama stratejisi olarak kullanılabilir. Bu strateji, bir ürün ya da hizmet hakkında doğal olarak konuşan ve tavsiye eden kişilerin ağını kullanarak ürün ya da hizmetin popülerliğini artırır. Bu yöntem, geleneksel reklamlardan daha etkili olabilir, çünkü insanlar genellikle arkadaşlarının, ailelerinin veya meslektaşlarının önerilerine daha fazla güvenirler.

Bu pazarlama stratejisinin bir sonucu olarak deneyim profesyonelleri ortaya çıkmıştır. Deneyim profesyonellerinin asıl amacı ilgi alanlarına uygun marka ve ürünlerle bir araya gelerek bu ürünleri ve markaları deneyimleyerek sosyal medyada paylaşmaktır.

Image Source: Ideasoft

Bu ürünleri deneyebilmeniz için markalardan size ücretsiz ürünler gönderiliyor, bu ürünler genellikle yukarıda bahsettiğimiz kutulardaki ürünlerin aksine orijinal boy ürünler oluyor ve sizden tek istedikleri bu ürünleri deneyerek sosyal medya hesabınızda deneyimlerinizi paylaşmak.

Bunun için sosyal medya hesabınızda on binlerce takipçi olmasına gerek yok. Daha küçük takipçili sosyal medya hesaplarında paylaşmanız üzerine de ürün gönderimi yapılıyor.

3- Avon ve Farmasi Gibi Kozmetik Markalarının Temsilcisi Olun.

Avon ve Farmasi gibi doğrudan satış markaları, temsilcilerine belirli bir satış hacmine ulaştıklarında veya belirli bir dönemde belirli bir miktar satış yaptıklarında ücretsiz ürünler sunuyorlar. Bu gibi markaların temsilcisi olmanın asıl amacı bu markalardan daha avantajlı ürünler alabilmektir.

Image Source: Avon Erbil Team

Mesela Avon’u ele alalım. Avon’da marka temsilcisi olduğunuzda sizden herhangi bir satış zorunluluğu beklenmiyor. İsterseniz sadece Avon’un marka temsilcilerine özel yaptığı indirimlerden ve verdiği hediye ürünlerden yararlanmak için bile Avon temsilcisi olabilirsiniz.

Böylelikle istediğiniz ürünleri hem indirimli alabilir hem de sizin için sunulan ücretsiz makyaj malzemelerine sahip olabilirsiniz.

İyi ve güzel görünmek sadece kıyafet ve kombin seçimlerinden geçmiyor. Doğru ayakkabıyı seçmek, güzel giyinmek kadar doğru makyaj malzemelerini seçerek makyaj yapmak da çok önemli.

Dolayısıyla bizim için en iyi ürünü bir servet harcamadan denemenin en güzel yolu ücretsiz makyaj malzemelerini aramaktır. Aslında ücretsiz makyaj malzemelerine sahip olmak ne kadar da kolaymış değil mi? Sadece 1 saatinizi ayırarak yukarıda bahsettiğimiz tüm sitelere kayıt olabilir ve sizin için hazırlanan ücretsiz ürünlere ulaşabilirsiniz.