Evcil Hayvanlar: Köpeğinize Nasıl Bakılır?

Bir insanla bir köpek arasında kurulabilecek bağ son derece güçlü olabilir, özellikle bu bağ uzun yıllar birlikte yaşayarak güçlenmişse, benim için en iyi arkadaş gibi olan aile köpeğimizi kaybettikten sonra şahsen ağladım. doğumumdan 15 yaşıma kadar, bir sabah ona araba çarptı.

Köpekler, insanlar için birçok farklı ihtiyaca hizmet eder. Bazı insanlar yalnız oldukları ve sadık bir arkadaşa ihtiyaç duydukları için veya evi korumak için bir köpek istedikleri için bir köpek alırlar. İyi bakılan ve düzenli olarak ilgi gösterilen bir köpek, evini ve sahibini korumak için canını verir. Körler için bir köpek, etrafta dolaşmasına yardımcı olan bir çift göz olabilir ve polis için bir köpek, hiçbir şeyin yenemeyeceği bir burnu olan önemli bir araç ve sadık bir ortak olabilir.

ADVERTISTING

Bir köpeğe bakmakla ilgili bilmeniz gereken ilk şey, köpeklerin çok fazla egzersize ihtiyaç duyduklarıdır. Bu büyük köpekler ve küçük köpekler için aynıdır. Tüm köpekler en az 8 saatte bir dışarı çıkarılmalı ve köpeğe biraz temiz hava, egzersiz ve rahatlama şansı vermek için en az 20 dakikalık bir yürüyüş yapılmalıdır.

Evcil Hayvanlar: Köpeğinize Nasıl Bakılır?

Köpekle düzenli olarak oynamak da önemlidir


Köpekle düzenli olarak
oynamak da önemlidir. Bu, bir hafta sonu veya tatil gününde parka gitmek ve iyi bir getirme oyunu oynamak, arka bahçenizde top atmak veya sadece köpekle yerde güreşmek anlamına gelebilir, sadece biraz kabadayı olup olmadığınızdan emin olun. köpeğe yanlışlıkla zarar vermemenizi sağlar. Köpekle günde yarım saat oynamak, köpeğin fiziksel sağlığına iyi geldiği gibi, düzenli olarak oynanan bir kazı zihinsel olarak daha sağlıklıdır ve depresif bir köpeğe dönüşme olasılığını azaltır, aynı zamanda kan basıncınızı da düşürür. köpeğiniz ile aranızda kırılmaz bir bağ oluşturacak ve bu, köpeği sahiplendikten sonra bir aileye sahip olmaya başlarsanız ailenize kadar uzanacaktır.

ADVERTISTING

Köpeğinizi neyle beslediğiniz, köpeğin sağlığının devam etmesi için çok önemlidir. Daha iyi köpek mamaları, mamanın hangi gruplar için uygun olduğuna göre işaretlenecektir. Daha genç köpekler, yetişkin bir köpeğe göre daha fazla miktarda belirli vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar ve aynı şey yaşlı bir köpek için de geçerlidir, kemiklerini ve eklemlerini korumaya yardımcı olmak için yiyeceklerinde daha fazla kalsiyuma ihtiyaç duyarlar. Köpeğinizi yanlış yiyecekle beslemek, köpeğin büyümesini engelleyebilir ve köpeği yaşlandıkça daha büyük bir ameliyat riskine maruz bırakır.

Tıpkı bir insan gibi bir köpek de 6 ayda bir veterinere götürülmeli ve her yıl aşıları yapılmalıdır


Tıpkı bir insan
gibi bir köpek de 6 ayda bir veterinere götürülmeli ve her yıl aşıları yapılmalıdır. Düzenli kontroller ve aşılar, köpeğinizin büyüyüp yaşlı ve mutlu bir köpek olmasını sağlamaya da yardımcı olacaktır.