Erkek ve Kadın Terlik İncelemesi

Clog ayakkabılar 70’lerde son derece popülerdi ve oldukça geri dönüş yapıyorlar. Genel olarak tasarımları ile tanımlanırlar. Bulacağınız çoğu takunyanın arkası açıktır ve üzerine geçirilebilir. Geleneksel takunya, tahta tabanlı ve üstü deri olan bir ayakkabıydı. Yuvarlak ve biraz kalkık bir parmakları vardır. Ayakkabılar size “Little Dutch” ayakkabılarının daha modern bir versiyonunu hatırlatıyor. Gerçekten çok modalar. Bugün arkası olan terlikleri de bulabilirsiniz. Geleneksel terliklere çok benziyorlar; ancak ayakkabınızı ayağınızda tutmanıza yardımcı olacak ekstra desteğe sahipler. Takunyalar da çok popüler çünkü giymesi çok rahat. En rahat ayakkabı modelleri arasındadır.

Kadın Terlikleri

ADVERTISTING

Kadınlar terliklerini severler. Terlikler, kadınlara ayağınızı ayakkabınıza geçirme ve yolunuza devam etme kolaylığını sunar. Çoğu kadın, insanların ayak parmaklarını görmesinden endişe etmeden sıcak havalarda esintili bir terlik giyebilecekleri gerçeğini de seviyor. Bazı kadınlar onları özellikle ayak tırnaklarının henüz alışamadıkları biraz daha fazla ilgiye ihtiyaç duydukları zamanlarda kullanırlar. Diğer kadınlar da soğuk havalarda terliklerini çorapla giyebilmelerine bayılıyorlar. Onlar sadece bir sezondan diğerine zahmetsizce geçebilen ayakkabılar.

Ahşap ve deriden yapılmış geleneksel terlikler, süet kaplı terlikler ve hatta bahçe terlikleri giyen kadınları bulacaksınız. Birçok bahçıvan, kolayca yıkanıp tekrar tekrar kullanılabildikleri için bahçelerinde plastik terlik giymeyi sever. Bahçe takunyalarını çoğu ev ve bahçe mağazasında bulabilirsiniz. Kanvas terlikler de daha popüler hale geliyor. Tıkanıklık bir tenis ayakkabısına benziyor; sadece sırtı açık, bu da onu bir tıkanıklığa dönüştürüyor. Bu tür terliklerin çok atletik versiyonlarını veya basit “Keds” versiyonlarını bulabilirsiniz.

Erkek Terlikleri

ADVERTISTING

Çoğu erkek terlik giymekten korkar. Geleneksel olarak sadece kadınlar, en erkeksi erkekleri tamamen korkutabilen takunyalar giyerdi. Onları deneyecek kadar cesur olan erkekler, ancak sonunda onları en çok severler. Erkek takunyaları çok erkeksi. Tipik olarak birçok yönden sandaletlere çok benzerler. Kahverengi veya siyahtırlar ve deriden yapılırlar. Kadın terliklerinin genellikle kalın topuğu varken, erkek terliklerinde yoktur.

Birçok erkek arkası açık terlik giymeyi tercih eder. Ayakkabıyı daha erkeksi gösterdiğini düşünüyorlar ki bu bazıları için doğru olabilir. Bu ilginç ayakkabıları çalışırken, golf sahasında ve hatta kilisede giyebilirler. Genel olarak, erkeklere hitap eden çok yönlüdürler.

Tıbbi Terlikler

ADVERTISTING

Tıbbi terliklerin hastanelerde ve diğer tıbbi tesislerde kullanıldığını giderek daha fazla görüyoruz. Tıbbi terlikler, kalın kauçuk tabanlı olanlardır. Tıkanmanın üst bölgesi de genellikle kauçuktan yapılır. Bunlar hemşireler, doktorlar ve diğer tıbbi personel için mükemmeldir. Çok iyiler çünkü personelin ayaklarını yerdeki mikroplardan ve potansiyel olarak tehlikeli maddelerden koruyorlar. Diğer bir faydası da tıbbi terliklerin kaymaz olması, personelin zemini ıslakken güvende kalmasına yardımcı olur. Ayrıca çok hızlı ve kolay bir şekilde temizlenebilir ve dezenfekte edilebilirler, bu da onları sağlık personeli için daha da çekici kılar. Dayanıklılıkları da çekici. Ancak bazı tıbbi tesisler, personelinin sırtı açık terlik giymesine izin vermez, bu nedenle arkası açık terlik satın almaları gerekir. Bu kurallar herhangi bir yaralanmayı önlemek için yapılmıştır.

Clog ayakkabılar sadece işlevsel değil, aynı zamanda çok moda. Çok yönlü bir ayakkabı koleksiyonu oluşturmak istiyorsanız, karışımda kesinlikle birkaç çift terlik bulunmalıdır. Onları kot pantolon, pantolon veya şortla giyebilirsin. Onları elbiseler veya eteklerle giymekten kaçınmak isteseniz de, her zaman bir istisna vardır. Bu yüzden, en iyi çalıştıkları zamanı görmek için sahip olduğunuz her kıyafetle deneyin. Ve ayaklarınızı korumak için bahçede veya evin çevresinde kullanmayı unutmayın. İşlerinizi rahatlıkla halledebilir ve iş bittikten sonra kolayca temizleyebilirsiniz.