California Moda Okulu Seçmek

Bir moda okuluna gitmeyi düşünüyorsanız, California tam size göre. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok California moda okulu var. Bazıları iyi, bazıları kötü olabilir ama mutlaka sizin için en iyisini bulacaksınız. California moda okulunu nasıl seçersiniz? Başlamak için kullanabileceğiniz bazı ipuçları ve standartlar şunlardır:

1) Yer – bazı insanlar bir moda okulunun Kaliforniya’da olduğu sürece nerede olduğunu umursamayabilir. Ancak, California moda okullarının genellikle bulundukları yere göre değerlendirilebileceğini bilmelisiniz. Moda merkezlerine yakın bir California moda okulu bulun. Bu, tüm aksiyonun olduğu yerde bulunan bir California moda okulu bulmanız gerektiği anlamına gelir. Bu, gerçek dünyada olup bitenlere maruz kalmanızı sağlayacağı için bir öğrenci olarak size yardımcı olacaktır.

ADVERTISTING

California Moda Okulu Seçmek

Bazı öğrenciler, kendilerine ilham verecek bir yerde bulunan bir California lisesini tercih ederdi


Bazı öğrenciler, kendilerine
ilham verecek bir yerde bulunan bir California lisesini tercih ederdi. Bazıları, denize yakın veya doğaya yakın olan California moda okullarına gitmeyi tercih ediyor. Bir öğrenci, manzaradan yeni bir couture sanat eseri üretecek kadar ilham alabilir.

2) Bağlı veya Bağımsız – prestijli bir üniversitenin parçası olan bir California moda okuluna mı gitmelisiniz yoksa kendi başına duran bir moda okuluna mı gitmelisiniz? Kaliforniya’daki bir moda okulunun bir üniversite içinde daha iyi olduğu durumlar vardır, çünkü özgeçmişinizdeki isim harika işleri daha kolay bulmanıza yardımcı olacaktır. Ancak büyük isimlerin karşısında kendine hakim olabilen bağımsız bir okul için de söylenecek şeyler var.

ADVERTISTING

Göz önünde bulundurmanız gereken bir şey, büyük bir okulda, eğitimin kalitesi için değil, çoğunlukla okulun adı için ödeme yaptığınız gerçeğidir


Göz önünde bulundurmanız
gereken bir şey, büyük bir okulda, eğitimin kalitesi için değil, çoğunlukla okulun adı için ödeme yaptığınız gerçeğidir. Özgeçmişinizde üniversitenin adının yer alması için ek nakit ödüyorsunuz. Bu, daha kolay bir iş bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, moda dünyası, iyi performans göstermiyorsa, bir üniversitenin adını nadiren önemser. Listenizde harika bir bağımsız okulun adı varsa, iş bulmanız daha kolay olabilir.

3) Maliyet – ayrıca düşünülmesi gereken bir maliyet var


3) Maliyet –
ayrıca düşünülmesi gereken bir maliyet var. California moda okulları paraya mal olur. Bu gerçeği inkar eden yok. Geriye kalan soru şudur: “Size ne kadara mal olur?”

ADVERTISTING

Elbette çeşitli nedenlerle indirimli eğitim sunan okullar var. Bazıları kayıtlarda düşüş yaşıyor. Bazıları faaliyetlerine yeni başlıyor ve pazara girmeye çalışıyor olabilir. Bu okulları tercih ederek çok para biriktirebilirsiniz. Ancak, maliyet için kaliteden ödün verebileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Daha prestijli okullara gitmeyi de düşünebilirsiniz


Daha prestijli okullara
gitmeyi de düşünebilirsiniz. Bu okullar, orada okumak için sizden çok para ödemenizi isteyebilir. Ancak, yüksek maliyetin mutlaka yüksek kalite anlamına gelmediğini unutmamalısınız. Bazı okullarda eğitim için para ödemeyeceğinizi, ancak isme para ödeyeceğinizi anlamalısınız.

Bir California moda okulu seçmek zor bir görev gibi görünebilir. Ancak, bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak ve gerçekten ne istediğinizi bilerek, bunu sizin için çok kolay bir deneyim haline getirebilirsiniz.